کتاب پرورش هوش هیجانی نوجوانان:
فرزندپروری با محبت، خنده و محدودیت ها

 

نویسندگان: موریس الیاس، استیون توبیاس، برایان فریدلند
مترجم: فیروزه کاوسی 

 قیمت: 380,000 ریال
 

درباره این کتاب:

مخاطبان اصلی این کتاب پدران و مادرانی هستند که در خانه فرزند ۸ تا ۲۰ ساله دارند. اگر والدین بتوانند میان کشش هیجانات خود و منطق موقعیت هایی که با آن مواجه میشوند تعادل برقرار کنند، از هوش هیجانی و تربیت فرزندانشان استفاده کرده اند. در این کتاب سعی شده است که به والدین کمک شود بر اساس استفاده از تکنیکهای هوش هیجانی، به تربیت هرچه صحیح تر و بی دردسرتر نوجوانان خود پرداخته و از زندگی در کنار یکدیگر لذت ببرند. استفاده از آزمون خانوادگی هوش هیجانی و نیز چند آزمون مختصر دیگر توانسته است کاربرد این کتاب در زندگی روزانه را بسیار زیاد نماید. شیوه نویسنده به این صورت است که در بخشهایی از کتاب، مشکلاتی که والدین و نوجوانان خود داشته اند به صورت داستان بیان نموده و سپس با استفاده از شیوه های خاص خود به تفسیر مشکل بیان شده و نیز نوع برخورد والدین با آن اشاره کرده اند.

کتاب پرورش هوش هیجانی در نوجوانات بر اساس دیدگاه های دانیل گلمن در کتاب پرفروش او هوش هیجانی در این دوران که پرچالش ترین دوران فرزند پروری است، راهبردهای مشخصی برای پرورش فرزندان ارائه می کند. نویسندگان این کتاب که در رفتار با نوجوان تخصص دارند کتابی آموزنده و فهمیدنی تالیف کرده اند که حاوی اندرزهایی معقول و منطقی است. هدف آنها این است که به والدین کمک کنند تا نوجوانانی غیر پرخاشگر دلسوز آگاه و با احساس مسئولیت تربیت کنند. کتاب پرورش هوش هیجانی نوجوانان نمونه هایی واقعی و راهبردهای عملی عرضه می دارد و به پرسشنامه ها و آزمون های کوتاه است. نویسندگان این اطلاعات مفید را از تجارب حرفه ای خود به دست آورده و با عباراتی صمیمانه و شاد به تصویر کشیده کشیده اند. متخصصان و والدینی که کتاب به ایجاد رابطه میان والدین و نوجوانان کمک قابل توجهی خواهد کرد.
دکتر راجر.پی ویسبرگ، استاد روان شناسی و تعلیم و تربیت دانشگاه ایلی نویز در توصیف این کتاب می گوید:
من به عنوان پدر یک نوجوان 13 ساله و یک روان شناس که برنامه هایی برای نوجوانان تدارک کی بیند معتقدم این بهترین کتابی است که تا به حال در زمینه فرزند پروری نوجوانات مطالعه کرده ام کتاب پرورش هوش هیجانی نوجوانات کتابی است تجربی و شاد همراه با عناوینی جذاب و گیرا که هر پدری یا مادری می تواند اندرزهای معقول و منطقی و راهبردهای تربیتی آن را به سرعت به کار گیرد. این کتاب روحیه بخش و اطمینان دهنده است.